Jaa facebookissaJaa twitterissäJaa linkedinissä

Aikataulu

4 päivää – 30 lajia – 1000 SM-mitalia – 3000 urheilijaa

Lataa aikataulun PDF-versio tästä.

Huom! Muutokset mahdollisia – tarkennukset julkaistaan SM-viikon ja lajien viestintäkanavissa.


Aikataulu

Torstai 6.7.2017

Tampereen uintikeskus

Uinnin SM, kello 10.00-13.00 (karsinnat) ja kello 17.00-20.00 (finaalit)


Perjantai 7.7.2017

Tampereen Messu- ja Urheilukeskus

Drifting SM, ulkoalueet, kello 9.00-21.00

Laskuvarjohypyt, CF 2-way sekvenssi, ulkoalueet, kello 9.00-21.00 (huom! säävaraus)

Thainyrkkeilyn SM (karsinnat), E-halli, kello 15.00-18.00


Tampereen uintikeskus

Uinnin SM, kello 10.00-13.00 (karsinnat) ja kello 17.00-20.00 (finaalit)

 

Kaupin urheilupuisto

Kriketti SM, luonnonnurmi 1 & 2, kello 17.00-20.45

Tauluammunnan yleisten sarjojen SM, jousiammuntakentät, kello 10.00-17.00


Kaukajärven melonta- ja soutustadion

Rantavesipallon SM, kello 10.00-19.00


Ratinanniemi

Trialpyöräilyn SM, kello 13.00-17.00 ja kello 18.45-19.30 (finaali)

Kortteliajon SM, kello 15.30-18.45

Triathlon, SM-supersprinttijoukkueviesti, kello 18.45-20.15


Koulukadun ratagolfkentät

Minigolfin SM, kello 9.00-16.00


Lauantai 8.7.2017

Tampereen Messu- ja Urheilukeskus

Roller Derbyn SM, C-halli, kello 10.00-19.30

Nopean Shakin henkilökohtainen SM, D-halli, kello 11.00-18.00

Elektronisen Dartsin SM, D-halli, kello 10.00-19.00

Bridge Swiss SM, D-halli, kello 11.00-20.00

Taido, joukkueotteluiden SM, E-halli, kello 8.00-13.00

Taekwondon SM, E-halli, kello 9.30-18.00

Thainyrkkeilyn SM (semifinaali), E-halli, kello 15.00-19.00

Kasa-ammunnan SM, ulkoalueet, kello 12.00-16.00

Laskuvarjohypyt, CF 2-way sekvenssi, ulkoalueet, kello 9.00-21.00 (huom! säävaraus)

 

Tampereen uintikeskus

Uinnin SM, kello 10.00-13.00 (karsinnat) ja kello 17.00-20.00 (finaalit)

 

Kaupin urheilupuisto

Hockey5 SM, pesäpallostadion, kello 12.00-19.30

Ultimate Mixed SM, luonnonnurmi 3 & 4, kello 9.00-18.00

Rugby Summer 7’s Series, tekonurmi 1, kello 9.00-19.00

Kriketti SM, luonnonnurmi 1 & 2, kello 9.00-20.45

Tauluammunnan yleisten sarjojen SM, jousiammuntakentät, kello 10.00-14.15

 

Kaukajärven melonta- ja soutustadion

Hengenpelastuksen SM, kello 10.00-12.00

Ratamelonnan SM, kello 10.00-18.00

Rantavesipallon SM, kello 12.00-16.00

 

Ratinanniemi

X-trial SM, kello 10.00-14.00

 

Koulukadun ratagolfkentät

Minigolfin SM, kello 9.00-16.00

 

Niihaman vesihiihtostadion

Vesihiihtourheilu, head-to-head slalom SM & SE-haaste, kello 9.00-16.30


Sunnuntai 9.7.2017

Tampereen Messu- ja Urheilukeskus

Nopean Shakin joukkuekilpailu SM, D-halli, kello 11.00-18.00

Elektronisen Dartsin SM, D-halli, kello 11.00-17.00

Bridge Swiss SM, D-halli, kello 11.00-18.00

Taekwondo, E-halli, kello 9.30-17.00 (juniori- ja harrastajasarjat)

ITF Taekwon-Don Suomi 100 Cup, E-halli, kello 10.00-16.00

Thainyrkkeilyn SM (finaali), E-halli, kello 16.00-20.00

Laskuvarjohypyt, CF 2-way sekvenssi, ulkoalueet, kello 9.00-21.00 (huom! säävaraus)

 

Tampereen uintikeskus

Uinnin SM, kello 10.00-13.00 (karsinnat) ja kello 16.00-19.00 (finaalit)

 

Kaupin urheilupuisto

Hockey5 SM, pesäpallostadion, kello 10.00-17.00

Lippupallon SM finaali, tekonurmi 2, kello 11.30-12.30

Ultimate Mixed SM, luonnonnurmi 3 & 4, kello 8.30-16.00

Rugby Summer 7’s Series, tekonurmi 1, kello 9.00-17.00

Kriketti SM, luonnonnurmi 1 & 2, kello 10.00-13.40

Tauluammunnan yleisten sarjojen SM, jousiammuntakentät, kello 11.00-16.00 ja 17.30-18.30 (finaali pesäpallostadionilla)

 

Kaukajärvi

Ratamelonnan SM, kello 9.00-15.00

Rantavesipallon SM, kello  9.30-11.30

 

Koulukadun ratagolfkentät

Minigolfin SM, kello 9.00-16.00


SM-viikko pidättää oikeuden muutoksiin.