Jaa facebookissaJaa twitterissäJaa linkedinissä

Aikataulu

4 päivää – 23 lajia – 600 SM-mitalia

Torstai 4.7.2019

Vantaan vauhtikeskus

Trialpyöräilyn SM kello 8:30-12:00 ja 16:00-17:00 (finaali)
X-trialin SM kello 12:30-15:30 ja 17:30-18:30 (finaali)
Super Enduron SM kello 13:30-18:30 ja 19:30-20:30 (finaali)
Minisupermoton SM (kartingrata) kello 9:00-12:30, ja 14:00-14:30 (finaali)

Malmin lentoasema (Helsinki)

Moottori- ja purjetaitolennon SM kello 10:00-14:00 ja 18:00-20:00 (purjekoneluokat)


Perjantai 5.7.2019

Myyrmäen urheilupuisto

Kortteliajon SM kello 15:00-19:00

Myyrmäen urheilupuisto, Tapahtumatori

Istisbeachvolley SM kello 10:00-20:15
Beach Ultimaten SM kello 18:00-19:00

Myyrmäen urheilupuisto, Energia Areena

Kahvakuulaurheilun SM kello 9:00-16:00
Biljardin 10-pallon SM kello 10:00-20:30

Tikkurilan urheilupuisto, Luonnonnurmi

Kriketin T10 SM kello 9:30-20:30

Tikkurilan urheilupuisto, Tekonurmi

Hockey5 SM kello 18:00-19:30

Padel Club Finland Porttipuisto

Padelin SM kello 15:00-20:00

Keimola Golf

Speed Golfin SM kello 10:00-14:00

Malmin lentoasema (Helsinki)

Moottori- ja purjetaitolennon SM kello 10:00-14:00 ja 18:00-20:00 (moottorikoneiden advanced-luokan loppukilpailu)


Lauantai 6.7.2019

Myyrmäen urheilupuisto, Stadion

Beach Ultimaten SM kello 9:00-20:00

Myyrmäen urheilupuisto, Tapahtumatori

Kädenväännön SM kello 11:30-20:00

Myyrmäen urheilupuisto, Energia Areena
Kahvakuulaurheilun SM kello 9:00-16:00
Biljardin 10-pallon SM kello 10:00-17:30
Taekwondon SM kello 9:00-17:00

Myyrmäen urheilupuisto, Hiekkakenttä

Jousiammunnan SM kello 12:00-16:00

Tikkurilan urheilupuisto, Luonnonnurmi

Kriketin T10 SM kello 10:00-18:30

Tikkurilan urheilupuisto, Tekonurmi

Hockey5 SM kello 10:00-17:15

Tikkurilan urheilupuisto, Urheilutalo

Roller Derby Suomi Cup kello 9:30-18:30

Kuusijärvi

Kanoottipoolon SM kello 9:00-19:00
Rantapelastuksen SM kello 10:00-14:00
Rantavesipallon SM kello 11:00-18:00

Vantaan vauhtikeskus, kartingrata

Karting SM kello 10:00-17:00

Padel Club Finland Porttipuisto

Padelin SM kello 15:00-20:00

Malmin lentoasema (Helsinki)

Moottori- ja purjetaitolennon SM palkintojenjako kello 14:00-15:00


Sunnuntai 7.7.2019

Myyrmäen urheilupuisto, Stadion

Box Lacrossen SM kello 11:00-13:00 (finaali)
Jousiammunnan SM kello 15:00-16:00 (finaali)

Myyrmäen urheilupuisto, Hiekkakenttä

Jousiammunnan SM kello 10:00-13:30 (karsinnat)

Tikkurilan urheilupuisto, Luonnonnurmi

Kriketin T10 SM kello 9:15-16:45

Tikkurilan urheilupuisto, Tekonurmi

Hockey5 SM kello 9:00-13:40

Kuusijärvi

Kanoottipoolon SM kello 9:00-18:00
Rantavesipallon SM kello 9:00-17:00

Vantaan vauhtikeskus, kartingrata

Karting SM kello 10:00-15:00


Huom! Aikoihin voi tulla vielä muutoksia  – tarkennukset julkaistaan SM-viikon ja lajien viestintäkanavissa.